SUR AJANS-  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi MHP’nin samimi dileği ve temennisidir” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını değerlendirdi.

'Belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var'

Bahçeli'nin açıklamalarını “suni tartışma" diye niteleyen Özel, "Cumhur İttifakı'nın sorunları kendi sorunlarıdır. Bizim sorunumuz değildir" dedi. CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde bir siyasi parti ile ittifak yapmadığını hatırlatan Özel, "Tek başımıza son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye'nin birinci partisi olduk. O yüzden de, ittifak ortağımız olmadığı için kavga edecek kimsemiz yok yanımızda. O yüzden kimseyle bir tartışmamız, bir gerginliğimiz yok" ifadelerini kullandı. "Belli ki Cumhur İttifakı'nda sorunlar var" diyen Özel, Bahçeli'nin dün yayımladığı yazılı açıklamanın "hem kopuş, hem sitem, hem sadakat, hem bağlılık, hem de tehdit barındırdığını" belirterek kendilerinin bunların hiçbiriyle meşgul olmadıklarını söyledi.

İYİ Parti'den kritik istifa İYİ Parti'den kritik istifa

 Özel, "Ben Sayın Bahçeli'ye şöyle bir davette bulunayım. Eğer kendisi ittifakından memnun değilse, bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye ittifakı. O yüzden siyasi partileri birleştirmeye gerek veya CHP ile bir başka siyasi partiye ittifak teklif etmesine gerek yok. Gelsin Türkiye ittifakına katılsın” dedi.

Editör: Haber Merkezi