SUR AJANS- Pir Sultan Abdal Kültür ve Tanıtma Derneği (PSAKD) Genel Merkezi Hukuk Sekreteri Avukat Cafer Koluman, 27 Şubat’ta cezası onanarak cezaevine gönderilen Pir Haber Ajansı (PİRHA) ve CAN TV Mersin Muhabiri Diren Keser’in hukuksuz bir şekilde cezaevinde yattığını belirtti.

Koluman, iktidarın özellikle muhalif basın üzerinde baskı politikası uyguladığını dile getirerek, “Muhalif basın üzerinde devam eden haksız, hukuksuz uygulamalara tanığız. Kürtler, Aleviler, emekçiler, sınıf mücadelesi yürüten sınıflar üzerinde baskı politikası uygulanıyor. Siyasal iktidar, yargıyı ‘terbiye edici bir sopa’ olarak kullanıyor. Diren arkadaşımız da maalesef yargıyı sopa olarak kullanan sistemin mağdurudur” dedi.

Diren Keser’in gazeteciliğinin yanında Alevilik mücadelesinde de önemli işler yaptığına değinen Koluman, “Diren ile PSAKD Diyarbakır Şubesinde semah hocalığı yaparken tanıştık. Gazeteciliğinin yanında aynı zamanda Alevilerin mücadelesinde rol almış; mücadeleci, muhalif, demokrasi ve özgürlüğe düşkün biri” ifadelerini kullandı.

ÖSYM’den öğrencilere son çağrı: Kontrol edin ÖSYM’den öğrencilere son çağrı: Kontrol edin

Koluman, başta Diren Keser olmak üzere tutuklu bulunan tüm gazetecilerin özgürlüklerine bir an önce kavuşması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: PİRHA