SUR AJSAN- Berlin Alevi Öğrenciler Birliği (Bund der Alevitischen Studierenden-BDAS) organizasyonuyla gerçekleştirilen belgesel gösterimi Cemevi ana salonunda gerçekleşti. Açılış ve program akışı ile ilgili konuşmaların Berlin Cemevi yönetim kurulu üyesi ile Berlin Alevi Öğrenciler Birliği Almanya Eş Başkanı Melinda Özgül tarafından yapılan gösterim öncesi Cemil Koçgiri kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Elazığ Şahinkaya’da 12 kazan kuruldu: Alevilik rızalık yoludur Elazığ Şahinkaya’da 12 kazan kuruldu: Alevilik rızalık yoludur

Dinletinin ardından gösterimi biten belgesel sonrası soru cevap bölümüne geçildi. Bu bölümde izleyicilerin sorularını belgeselin yapım koordinatörlüğünü üstlenen Hüseyin Ayrılmaz cevapladı.

Berlin Alevi Öğrenciler Birliği Berlin Eş Başkanı Azad Yıldız da kısa bir konuşma yaptı. Belgeselin yapımında ve bugünkü gösterimde emeği geçen herkese teşekkür eden Yıldız ile birlikte Berlin Alevi Öğrenciler Birliği üyeleri, Hüseyin Ayrılmaz ve Cemil Koçgiri’ye teşekkür ederek çiçek taktim etti.

Kaynak: PİRHA