Türkiye’de milyonlarca üniversite mezunu atama bekliyor. Bunlardan biri de sağlık emekçileri. Sayıları yaklaşık 850 bini aşan sağlık emekçisi uzun bir süredir gözünü Sağlık Bakanlığı’na ‘atama yapın’ diye çağrıda bulunuyor.

Son günlerde sağlık emekçilerine ait platformlarda ‘atama’ talepli paylaşımların sayısı ve etkisi artınca daha önce söz verilip ve gerçekleştirilmeyen atamalara dair Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de konuştu.

İzmir’deki bir programda konuşan Erdoğan “Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz” ifadesiyle sağlık hizmetinin tüm kademelerinde sayıları 850 bini bulan atama bekleyen emekçilere karşılık 35 bin atamanın yapılacağını açıkladı. Ancak 35 binlik dilimden geriye kalan 20 binlik kontenjanının hangi alanlar için ayrılacağına dair bilgi paylaşılmış değil.

Atama açıklaması sonrası binlerce kişi daha sağlıklı bilgi almak için internet ortamında gezintiye çıktı. Muğlak bırakılan atama açıklamasının detaylarına ilişkin meraklar ise henüz giderilmiş değil.

Altın, dolar ve Euro fiyatları nasıl seyrediyor? Altın, dolar ve Euro fiyatları nasıl seyrediyor?

Öte taraftan alımlar için atama kurası süreci başlatıldı. Başvuru talepleri 15 Şubat’a kadar sürecek. Atamaya dair detaylı bilgi ise Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinde paylaşılacak.

Editör: Arif Bulut