Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Rüştü Tiryaki ile partinin Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, Edirne 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

Tiryaki ve Oluç, ziyaretin ardından cezaevi önünde görüşmeye dair bilgilendirmede bulundu. Tiryaki, Başak Demirtaş'ın İstanbul adaylığına dair kararına ilişkin Selahattin Demirtaş'ın kamuoyuna duyurulması için mesajını paylaştı.

‘Halkımız bize güvensin’

Diyarbakır’da TCDD-Belediye sorumsuzluğu! Kaçak ölüm yolu hala kullanımda Diyarbakır’da TCDD-Belediye sorumsuzluğu! Kaçak ölüm yolu hala kullanımda

Demirtaş’ın siyaseti büyük bir moralle ve yakından takip ettiğini paylaşan Tiryaki, “Bu konu (Başak Demirtaş'ın adaylığı konusu) ile ilgili çok açık bir mesajı var. Demirtaş’ın söylediği şey şu; ‘Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde. Bütün bu süreçler birlikte yürütülmüştür. Halkımız bilsin; halkımız bize güvensin, ne yaptığımızı biliyoruz’ diyor” şeklinde konuştu.

Oluç ise, “Selahattin Demirtaş’ın sözleri ile ifade ediyorum; 'Biriz, bütünüz, aramızda herhangi bir ayrılık gayrılık yok. Parti ile benim aramda ayrılık gayrılık yok. Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse prim vermesin' dedi" bilgisini paylaştı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz