ENAG Haziran enflasyonunu açıkladı ENAG Haziran enflasyonunu açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'ye yatırımcı çekmek ve fon bulmak için yurtdışı temaslarını sürdürüyor. Şimşek, Avrupa, Orta Doğu ve ABD'yi turlayan Şimşek, Ekim 2023'te gittiği Londra'yı bir kez daha ziyaret etti. 

Yatırım bankaları JP Morgan, Deutsche Bank ve Dome Group tarafından organize edilen toplantılar kapsamında Şimşek, Cuma gününe kadar Londra'da yatırımcılarla buluşacak.

Şimşek, toplantılarda portföy yatırımcıları, başlıca küresel yatırım fonları ve kredi derecelendirme kuruluşları ile bir araya gelecek.

Muhalefette yer alan DEM Parti ise Şimşek’in yurtdışına yönelik ziyaretlerine bir dizi eleştiri getiriyor ve çözümün dışarıda değil de içeride olduğu dillendiriyor.

DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, 1 Mayıs 2024 tarihinde Batman’da yapılan 1 Mayıs Bölge Mitinginde yaptığı konuşmada, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 2023 yılından beri başlattığı yurt dışı temaslarına atıfta bulunarak, Şimşek’e memleketi Batman’dan şöyle seslenmişti:

“Ülke ülke, kapı kapı dolaşıp para bulmaya çalışıyor. Mehmet Şimşek'e sır olmayan bir bilgiyi vereyim. Bu iktidarı savaş politikasından vazgeçirir iseniz, kendi coğrafyanızda bütün kaynaklar mevcut. Kapı kapı dolaşmanıza gerek yok."

Editör: Haber Merkezi