SUR AJANS- Şırnak’ın Uludere ilçesinde seçimdeki usulsüzlüklere karşı yurttaşlar yürüyüş gerçekleştirdi. AKP’nin kentte taşıdığı 2 bin 500 taşımalı seçmenle seçimi gasp etmeye çalışmasına karşı yurttaşlar tepkili. Resmi olmayan sonuçlara göre AKP’nin kıl payı önde olduğu ilçede Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) sonuçlara itiraz etti. DEM Parti ilçe yönetiminden alınan bilgilere göre, oy farkı 127’ye kadar düştü.

Diyarbakır’da Amedspor’un şampiyonluğu için taraftar coşkusu Diyarbakır’da Amedspor’un şampiyonluğu için taraftar coşkusu

Sonuçlara tepki gösteren Uludereliler, ilçe örgütü binasından, İlçe Seçim Kurulu’na kadar yürüdü. Yapılan yürüyüşe DEM Parti Şırnak Milletvekili Newroz Uysal Aslan ve yüzlerce kişi katıldı. Yürüyüş esnasında “Konuş! Sen nerelisin?” ve “Siz kölesiniz” dövizleri taşınırken, sık sık, “Direne direne kazanacağız”, “Hırsızlar halka hesap verecek”, “Uludere iradene sahip çık” sloganları atıldı.

Kitle seçim kurulu önünde ki bekleyişi sürerken, Uysal ve beraberindekiler, itiraz için kurul ile görüşme gerçekleştirdi.

Kaynak: MA