SUR AJANS- Açıklamada, “Parti Yönetimimiz ve Eş Başkanlarımız tarafından söylendiği iddia edilen sözler, bizlerden bağımsız bir yurttaşın söylemi olup, görüntülerden de anlaşılacağı üzere tarafımıza yöneltilen iddialar asılsızdır” denildi.

Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerinin ardından Sur Belediyesi de hedef alındı. Sur Belediyesi'ne soruşturma başlatıldı. 

 Sanal medyada trol hesapların Türk bayrağı ve İstiklal Marşı’nı bahane ederek DEM Partili belediyeleri hedef göstermesi üzerine Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine müfettiş görevlendirilmesinin ardından, Sur Belediyesi’ne de aynı gerekçeler ile müfettiş görevlendirildi.

Müfettiş görevlendirilmesine konu iddialara ilişkin Sur Belediyesi eşbaşkanları açıklama yaptı.

‘İddia edilen sözler, bizlerden bağımsız bir yurttaşın söylemi’

Sur Belediyesi Eşbaşkanları Fatma Gulan Önkol ve Adnan Örhan açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Tüm yurttaşlara açık olan, Sur Belediyesi'nde görevi teslim aldığımız gün çekilen görüntülerle ilgili olarak sosyal medyada troll hesaplar tarafından bir linç girişimine tanık oluyoruz.

Parti Yönetimimiz ve Eş Başkanlarımız tarafından söylendiği iddia edilen sözler, bizlerden bağımsız bir yurttaşın söylemi olup, görüntülerden de anlaşılacağı üzere tarafımıza yöneltilen iddialar asılsızdır.

Makam odalarında yer alması gereken sembol ve fotoğraflarla ilgili olarak gerekli mevzuat doğrultusunda hareket edilmektedir.”

Ne olmuştu?

Diyarbakır otobüsü Mersin’de kaza yaptı: Yaşamını yitiren 10 kişinin isimleri belirlendi Diyarbakır otobüsü Mersin’de kaza yaptı: Yaşamını yitiren 10 kişinin isimleri belirlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından müfettiş görevlendirilmesine ilişkin şu  paylaşımda bulundu: "DEM Parti yöneticilerinin, Diyarbakır Sur Belediyesi mazbata töreni sonrasında, makam odasında bulunan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına yönelik hakaret içeren sözleriyle ilgili Mülkiye Müfettişi görevlendirilmiştir."

Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nca da Sur Belediyesi hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

''Diyarbakır Sur Belediyesi makam odasında, DEM Parti yöneticileri tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sözler sarfedilmesi nedeniyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca adli soruşturma başlatılmıştır. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan, huzur ortamını bozmaya çalışan hiçbir olumsuz girişime asla müsaade edilmeyecektir.''

Editör: Haber Merkezi