Taksim'de 6 kişinin öldüğü bombalı saldırıya dair görülen davada, 6 kişi hakkında tahliye kararı verildi. 

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin Taksim semtinde yer alan İstiklal Caddesi üzerinde 13 Kasım 2022’de Ahlam Albashır tarafından yapıldığı iddia edilen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya dair açılan davanın yargılaması, Çağlayan Adliyesi 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti.

Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması için verilen önerge reddedildi Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması için verilen önerge reddedildi

36 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına, Ahlam Albashır’ın arasında bulunduğu 12 tutuklu sanık hazır bulundu. Bazı tutuklu sanıklar, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Tutuklu sanık Ferhat Habeş, "Suriye'den savaştan kaçtım. Türkiye'ye çalışmak için geldim" diye kendini savundu. Tutuklu sanıklar, tahliyelerini talep etti. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesine karar verilmesini istedi.

Savcı, mütalaa için dosyanın tarafına iletilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, 6 sanığı yurt dışına çıkış yasağı koşuluyla tahliye edilmesine karar verdi. Ahlam Albashır'in de aralarında olduğu 18 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.