Sosyal medyada "Diyarbakırlı Ramazan Hoca" olarak tanınan Ramazan Pişkin, İstanbul Fatih'teki çay ocağında bıçaklı saldırı sonucu öldürüldü. Polis kaçan saldırganı ararken, Ramazan Hoca’nın öldürülmeden bir süre önce tehdit edildiğine dair videosu ortaya çıktı.

Ramazan Hoca Bockun Piskin

Cinayetin ardından 'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' olarak bilinen Ramazan Pişkin'in, daha önce tarikat üyeleri tarafından tehdit edildiğine ilişkin açıkladığı videoda, "Benim üzerimde yoğun bir kampanya var maalesef. Maalesef benim dükkanıma gelip ortalığı karıştırıyorlar. Geliyorlar bizi burada rahatsız ediyorlar. Sizi Allah'a havale ediyorum. Tek başıma da olsam kimseden korkum yoktur." dediği görüldü.

Bursa Gemlik’te 4,1 deprem Bursa Gemlik’te 4,1 deprem

Ramazan Hoca: İki elim yakanıza yapışacak

Pişkin, öldürülmeden bir süre önce çektiği videoda şu ifadeleri kullandı: “Benim üzerimde yoğun bir kampanya var maalesef. İsmi önemli değil, ben cahil insanlarla, kendini bilmez, edepten, terbiyeden, ahlaktan yoksun insanlarla benim hiçbir ilişkim olamaz. Ne dünyada ne ahirette. Ben tüm tarikatlar sapıktır dememişim. Hurafeler var ve maalesef rant kapılarına dönüşmüş. Mutlak manada hepsi değil. Genel anlamda sıkıntıdırlar, uyutma politikası var. Bunu sürekli söylüyoruz. Ben topyekun hepsi sapıktır demiyorum. Tek tük, bazen iyi hoca ve şeyhlerimiz var. Ama genel anlamda tarikatlar hurafelerle doludur. Tasavvuf ile tarikat bir yorumdur, sizi bağlar, İslam’ın, Kuran’ın bir parçası değildir. Mezhep gibi bir yorumdur, sizi bağlar, kusura bakmayın. Biz topyekun alıp topyekun da atmıyoruz. Kimseye bir küfür ve hakaretimiz de olmamıştır. Kimseden bir korkumuz da yoktur. Güzel bir dille söylüyoruz. Ben tekrar söylüyorum, daha önce videolarla da dedim; ben bu yola yüce Allah’la geldim, yüce Allah ile bitiririm. Hiç kimseden bir korkum yok. Maalesef benim dükkanıma da kendini bilmez bazı insanlar geliyor. Cahiller, Allah onları hidayet etsin. Geliyorlar burada, ortalığı karıştırıyorlar. Biz de diyoruz, arkadaşlar bu konuyu kapatalım, ya sükûnetle oturalım veya lütfen dağılalım. Ayıptır ya yer açın dediğin zaman yer açın, dağılın dediğin zaman da dağılın. Lütfen dağılalım, ortalığı karıştıracak provakatör eylemler yapmayalım. Geliyorlar burada maalesef bizi rahatsız ediyorlar. Biz diyoruz arkadaşlar lütfen dağılalım, diyorlar Ramazan Hoca bizi buradan kovmuş. Allah’tan korkun ya Allah’tan korkun. Yapmış olduğun yanlışların hesabını nasıl Allah’a vereceksin, kıyamet gününde? İki elim yakanıza yapışacak. Hem yüce Allah hem Hz. Muhammed (S.A.V) hem de bizatihi olarak şahsım olarak diyorum. Önyargıdan sakının, sizi Allah’a havale ediyoruz. Kimseden korkumuz yok. Tekrar söylüyorum; 8 milyardan da olsa tek başıma da olsam kimseden korkum yoktur. Benim anayasam Kuran, önderim Hz. Muhammet’tir. Böyle baş sallamakla benim korkum yok, kusura bakmayın.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz