Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kurullar ve Komisyonlar Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda TGC Yönetim Kurulu’nda 2013-2023 yılları arasında Başkan olarak görev yapan Turgay Olcayto İstanbul’dan taşınma kararı aldığı için 6 Ocak 2024 tarihi itibariyle görevini bırakacağını açıkladı. TGC Yönetim Kurulu yeni görev dağılımını yaptı. Başkanvekili olarak görev yapan Vahap Munyar’ı TGC Başkanı olarak seçti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni son 10 yıldır Başkan olarak yöneten Turgay Olcayto 25 Aralık'ta Yönetim Kurulu’nda istifa dilekçesini sundu. Toplantıda yeniden görev dağılımı yapıldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na daha önce Başkanvekili olarak görev yapan Vahap Munyar seçildi.

KCK Yüksekova davasında 24 siyasetçiye verilen cezalara onama KCK Yüksekova davasında 24 siyasetçiye verilen cezalara onama

Toplantıda TGC Başkan Vekilliği’ne Doğan Şentürk, Başkan Yardımcılığı görevine İhsan Yılmaz, Genel Saymanlık görevine Hakan Güldağ’ın seçilmesine karar verildi. Sibel Güneş Genel Sekreter, Nuray Karagöz Genel Sekreter Yardımcısı, Göksel Göksu, Pınar Aktaş, Uğur Güç ve Atilla Dişbudak ise üye olarak görevlerine devam edecek. Toplantıda Turgay Olcayto’dan boşalacak yönetim kurulu üyeliğine ilk yedek üye Garbis Özatay’ın çağırılmasına karar verildi.

Editör: Arif Bulut