Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara Milletvekili Adayı Ozan Bingöl, TİP’ten milletvekili adayı olmasıyla birlikte eşinin Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki (MEB) görevinden alındığını söyleyerek "Sorumlu olanlar şunu bilsinler ki biz korkmayacağız, sinmeyeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

’24 saat geçmeden eşimin görevi sonlandırıldı’

FOX TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtlayan Bingöl, adaylığının açıklanmasının üzerinden 24 saat geçmeden eşinin görevine son verildiğini belirtti: “Milli Eğitim Bakanlığını tarikatlara, cemaatlere teslim edenler, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun evlendirilmesine göz yumanlar, benim adaylığım açıklandıktan sonra daha 24 saat geçmeden eşimin bakanlıktaki görevini sonlandırdılar. Burada adil rekabetten söz edebilir miyiz? Sorumlu olanlar şunu bilsinler ki biz korkmayacağız, sinmeyeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz.”

‘Bir tarafta kamu kaynakları, bir tarafta da canla başla yürüttüğümüz bir mücadele var’

Türkiye’deki bürokratların 85 milyonun değil, belli bir siyasi partinin bürokratı olduğunu ifade eden Bingöl, 14 Mayıs seçim yarışının adaletsiz olduğuna da dikkat çekerek, “Bir tarafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı var, altında makam arabaları, kamu kaynakları, hazine yardımları, hesapsız makam harcamaları, bir tarafta da canla başla yürüttüğümüz bir mücadele var” dedi.

‘Birileri yoksullaşırken birilerinin porsiyonu büyüyor’

İktidarın ekonomi politikalarını da eleştiren Bingöl, Türkiye’de yurttaşların her geçen gün daha fazla yoksullaştırıldığını belirterek, “Birileri her gün yoksullaşırken, birilerinin de porsiyonu büyüyor” diye konuştu. Bingöl, “Küçük bir azınlık mutlu olsun diye büyük çoğunluk yoksullukla, açlıkla sefaletle mücadele etmeye devam ediyor. Daha beter bir veri var elimizde: En zengin yüzde 10’la en yoksul yüzde 10 arasındaki fark 14,2 kat. Artık söyleyecek söz kalmamıştır. Orta direk kalmamıştır zaten. Bu sarmaldan çıkmak gerekir” ifadelerini kullandı. (Kaynak: Gazete Duvar)

Editör: İnanç Yildiz