Urfa’nın Viranşehir ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan Dünya Özbilge (33), evli olduğu erkek Ahmet Özbilge tarafından darp edilerek katledildi. 9 Aralık’ta yaşanan olay, görgü tanıklarının anlatımına göre akşam saatlerinde akraba evine gittikleri misafirlikte bir tartışmayla başladı. Fail Ahmet Özbilge daha sonra Dünya Özbilge’yi darp ederek işkenceye maruz bıraktı.

‘Tokat attım yere düştü’ savunması

8 çocuk annesi Dünya Özbilge’yi darp ettikten sonra çocuklarına “Annenizi öldürdüm” diyen fail Özbilge, darp ardından bilinci açık olan Dünya Özbilge’yi hastaneye götürdü. Burada polislere “Tokat attım yere düştü” diyerek olayı anlattığı öğrenildi.

Çocukların annelerinin şiddet gördüğü odadaki videoları çekip şikayet etmesi üzerine 10 Aralık sabahı gözaltına alınan fail Ahmet Özbilge, ifade işlemleri ardından tutuklanarak Siverek Cezaevi’ne gönderildi. Darp ardından önce Viranşehir Devlet Hastanesi’ne buradan da kent merkezinde bulunan özel bir hastaneye sevk edilen Dünya Özbilge geçirdiği beyin kanaması sonucu 18 Aralık’ta yaşamını yitirdi.

‘Yıllarca şiddet gördü’

Olaya dair konuşan ağabeyi Dündar Keskin, olayın yaşandığı akşam kardeşinin kendi evlerinde misafirlikte olduğunu ifade etti. Keskin, “Kardeşim yıllarca bu insandan şiddet gördü. Ben yıllarca bu olay sebebiyle Ahmet’le konuşmuyordum. Her şikayet etmek istediğimizde kız kardeşimi bir şekilde kendine inandırıyordu” dedi.

DFG’den gazeteci Topaloğlu’nun hedef gösterilmesine kınama DFG’den gazeteci Topaloğlu’nun hedef gösterilmesine kınama

‘Fail delilleri karartmak istedi’

İlerleyen saatlerde önce fail Ahmet Özbilge’nin ardından kardeşi Dünya Özbilge’nin evden ayrıldıklarını kaydeden Keskin, “Bu olaya orada bulunan akrabamız şahit oldu. Aldığı koli bandıyla Dünya’yı odaya kilitleyerek bağlıyor. Saatlerce dövüyor, sonra dışarı çıkarak en büyük yeğenime, ‘Anneni öldürdüm’ diyor. Yeğenim içeri giriyor o sırada annesini görüyor. Ahmet de işin ciddi olduğunu anlayınca Dünya’yı alıp hastaneye götürüyor. 10 Aralık sabahı 7 buçukta yeğenimi arayarak, ‘Odayı temizle, koli bantlarını kaldır, polis sorarsa annenin balkondan düştüğünü söyle’ diyor. Bunun üzerine yeğenim sinirlenerek odada hiçbir şeye karışmadan video ve fotoğraf çekiyor. Biz bu video ve fotoğraflarla polise şikayette bulunduk. Bunun üzerine bu insan tutuklandı. Şayet yeğenim bilinçli olmasaydı bir kadının katledilmesinin üstü kapatılacaktı. Bu insanın cezasını çekmesini istiyoruz. Bunun için elimizden geleni yapacağız ve bu konuda duyarlı herkesi de sesimize kulak vermeye davet ediyoruz.”  

Kaynak: MA