‘Kobay’ iddialarının detayları: Diyarbakır, gizli protokolle tesis olarak seçilmiş ‘Kobay’ iddialarının detayları: Diyarbakır, gizli protokolle tesis olarak seçilmiş

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi ve Hayvan Yaşam Özgürlük İnisiyatifi’nin sokakta yaşayan hayvanların uyutularak öldürülmesine dair yasa teklifine karşı Çankaya Belediyesi önünde başlattığı eylem 24’üncü gününde. İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi'nden isimler ile çok sayıda demokratik kitle örgütü temsilcisi de eyleme destek verdi. 

Hayvan Yaşam Özgürlük İnisiyatifi'nden Burcu Erbil, 24 gündür insana, hayvana ve yeryüzüne özgürlük istediklerini vurguladı. Asıl bayramın kanla değil bütün türlerin özlük haklarının ve özgürlüklerinin tanındığı gün geleceğini belirten Erbil, “Sokaklarda çocukların yalın ayak çalıştırılmadığını gördüğümüzde, karınları tok ve güven içinde uyuduklarını bildiğimizde, hayvanların tekmelenmeden, tehdit edilmeden ağaç diplerinde serin gölgelerde soluklandıklarını gördüğümüzde gelecek bayram. O günü biz de bayram ilan edeceğiz. Kutlamaya değer tek şey yaşamın kendisidir" diye konuştu.  

Editör: Haber Merkezi