Hacı Bektaş Veli anma törenleri için 11 Alevi kurumu bir arada Hacı Bektaş Veli anma törenleri için 11 Alevi kurumu bir arada

SUR AJANS- Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin Adıyaman merkez ve Kütahya’nın Emet ilçesinde oyların yeniden sayılması talebini, MHP’nin Amasya merkez ilçede yeniden sayım talebini, CHP’nin Yozgat Yerköy’de seçimlerin iptali, Adana Sarıçam’da, Ankara Kızılcahamam’da ve Kırklareli merkezde oyların yeniden sayım taleplerini reddetti.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) binlerce taşımalı asker-polis için seçmen iradesinin gasp edildiği Şırnak merkez için yaptığı iptal talebi de reddedildi. YSK, ayrıca DEM Parti'nin Bitlis'in Güroymak ilçesinde seçimlerin iptali talebi ile Bingöl’de yeniden sayım taleplerini de reddetti. 

YSK, Yeniden Refah Partisi’nin Urfa'nın Siverek ilçesinde seçimlerin iptali talebi, Antep’in Oğuzeli’nde oyların yeniden sayım talebi, Büyük Birlik Partisi’nin Bolu Gerede ve Erzurum İspir’de oyların yeniden sayılması talebi ile Adana Kozan için mazbata iptali talebini reddetti.

Ayrıca Vatan Partisi’nin YSK’nin Van için aldığı gerekçeli karara ve mazbatanın DEM’li adaya verilişine olan itirazı da reddedildi.

Editör: Haber Merkezi