Zafer Partisi Genel Merkezi’nde yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu, güçlendirilmiş parlemeneter sistem vurgusu yaptı. Umarım Türkiye çok daha güzel bir atmosferde seçim sonrası buluşacağız.

Özdağ, Türkiye’nin en önemli sorununun 13 milyon sığınmacının vatanlarına geri yollanması olduğunu söyledi.

AK Partili Kurtulmuş ile görüşmesinde sığınmacı sorununa istediği yanıtı alamadığını, Kılıçdaroğlu ile ise sığınmacılar konusunda fikir birliğine vardığını ve ikinci turda Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini söyledi. 

‘Zafer Partisi olarak Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı verdik’

Özdağ açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye'nin en önemli sorunu ülkemizdeki 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Kurtulmuş bizi ziyaret etti, destek istedi. sığınmacı konusunu sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük, çok net biçimde sığınmacıların vatanlarına gönderilmesini savundu. Kılıçdaroğlu ile fikir birliğine vardık, Zafer Partisi olarak Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı verdik.”

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan Özdağ'ın, konuşmasından önce medya  'ambargo' ile karşılaştı. Yaklaşık 35 dakika önce açıklamayı takip etmek isteyen gazetecilerin gözü önünde Özdağ'ın talimatıyla basına ambargoya uygulandı. Özdağ ise açıklamada medyanın kendisine amborgo uyguladığından yakındı. 

Editör: Ali Abbas Yılmaz