SUR AJANS- İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) ağır hasta tutsak listesinde yer alan 72 yaşındaki Mehmet Emin Çam’ın dün saat 22.00’de tutulduğu Batman Beşiri T Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Kalp krizi geçiren Çam, Batman Bölge Hastanesi’ne götürülerek anjiyo olduğu belirtildi.

Çam’ın kızı Şimel Çam, dün haberi aldıktan sonra hastaneye gittiklerini söyledi. Doktorların babasının hayati riskinin olmadığını ancak yaşından ve hastalıklarından dolayı yoğun bakımda tuttuklarını aktaran Çam, babasının tahliyesini talep etti.

Urfa’daki şüpheli kadın ölümüne dair soruşturma Urfa’daki şüpheli kadın ölümüne dair soruşturma

Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş da sanal medya hesabı X’ten Çam hakkında paylaşımda bulunarak, çağrı yaptı.

Sarıtaş’ın paylaşımı şöyle: “Batman Beşiri Cezaevi’nde tutulan 72 yaşındaki ağır hasta tutuklu #MehmetEminÇam dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. Şuan yoğun bakımda. Çam'ın ailesiyle görüştük. Mehmet Emin Çam; duyma yetisini kaybetmiş, her iki kulağına cihaz takılı. Siirt ve Diyarbakır araştırma hastanelerindeki tetkikler sonucunda beyninde ur olduğu tespit edilmiştir. Böbreğindeki kistler sürekli olarak oluşmaya devam etmektedir. Ve şimdi de kalp krizi. Hasta tutuklulara yönelik bu işkenceden vazgeçin artık.”

Kaynak: MA