Bir takım incelemelerde bulunmak üzere deprem bölgesi Adıyaman’a gelen AFAD Başkanı Oktay Memiş, ilk olarak Adıyaman Valiliğine geçerek Vali Osman Varol’dan ilin durumu ve deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

AFAD Başkanı Oktay Memiş, Vali Osman Varol, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ile beraberindeki ilgili kurumların yetkilileri, İndere (Zey) Köyü kalıcı köy evlerini ziyaret ederek son durum ile ilgili de incelemelerde bulundu.

‘Yılsonuna kadar 41 bin konutun inşası tamamlanacak’

Şırnak’ta deprem Şırnak’ta deprem

AFAD Başkanı Oktay Memiş, köy evleriyle ilgili firma yetkililerinden aldığı bilgiler sonrası köy evleri inşaatını gezdi. Başkan Memiş ile beraberindeki heyet daha sonra İndire bölgesine geçerek buradaki kalıcı deprem konutlarında inceleme yaptı. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Oktay Memiş, yılsonuna kadar Adıyaman’da 41 bin konutun inşasını tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi. AFAD Başkanı Oktay Memiş, “Geçtiğimiz hafta yine bu bölgedeydik, bugün memnuniyetle görüyoruz ki bazı blokların tamamıyla çatısına varana kadar inşaatı bitme aşamasına gelmiş. Yılsonuna kadar Adıyaman’da inşallah bine yakın konut hak sahiplerine teslim edilecek. Toplamdaysa yaklaşık 41 bin konutunun inşasını tamamlanması hedefleniyor” dedi. (Kaynak: İHA)