Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Karkas Medya’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Batman’a Aso Press geliyor Batman’a Aso Press geliyor

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amedspor'da kulüp başkanı Aziz Elaldı, Mehmet Özdiraz’ın takımdan ayrıldığını söyledi.

Amedspor’un bir futbolcu ile anlaştığını isminin yarın açıklanacağını ifade eden Elaldı, “Orta 10 numara olacak pozisyonda bir arkadaşımızla anlaştık. Yarın açıklayacağız. Gökhan için kararımız net, oynamayacak. Ben kim olursa olsun bu kulübün menfaati için her şeyi yaparım. Gitmesi gerekenleri hocamıza bırakıyorum” dedi.

Kulübün transferlerine ilişkin konuşan Elaldı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Transferleri özene bezene yaptık. Oyuncuların karakterine bakarak aldık. Serdar Hoca ile 9-10 hafta çok iyi gittik. Sonraları anlam veremediğimiz bir durum oluştu. Kayıplar başladı. Tabii ki her şeyi görüyoruz. Hocayı çağırıyoruz konuşuyoruz, tamam diyor. Maça çıkıyor aynı. Sportif direktörümüz de başarısız oldu. Sonuçta takıma müdahale başladı. Herkese gerekeni söyledik. Çünkü biz bu işe baş koyduk. Bir kaos ortamına girmenin de bir anlamı yoktu. Hoca değişikliğine girmemek için kulübe geldim, kampa dahil oldum. Orada bütün olayı çözdük. Ama elimiz kolumuz bağlıydı. Teknik heyet iki yönlü de boştu. Ama o gün git diyemiyorduk. Kampta bütün çocuklarla görüştük. Çocukların gözünün feri kaçmıştı. Iğdır’a gittik, Kars havaalanına inmek zorunda kaldık. Baktım heyet bir tarafta heyet başka bir tarafta. Çocuklarla ilgilenme yok, temas yok. Iğdır’da sonucumuzu aldık. Sonra Soma maçında orada kıvranıyorum. Benim yöneticim tamamen dürüst yaklaştığı için ne yapabilir. Bir tarafta 8 kişilik bir heyet, ne yapabilir. Biz Soma maçını kaybettiğimizde sonuçların ağır olacağını gördüm. Baktım karşı takım maçı sabote edecek. Kulübenin maçı soğutması lazım. Yani o maçı döndürmek için çabaladık. Tabii gittik Menemen’e. Orada galibiyet bekliyordum. Biz 1-2 maç dışında üstün oynadık. Ama sonuca gidemedik. Ben iyi bir kriz yöneticisiyim. Orada yapacağımız duygusal hareket bizi daha kötü bir duruma sokabilirdi. 5 puan öndeyken 7 puan geriye düştük. Tabii ki, bunu kapatacağız. Yeni bir başlangıç yaptık.”

‘Amedspor deneme tahtası değil’

Nitelikli transferlerin önemine değinen Elaldı, “Amedspor deneme tahtası değil. Bana net oyuncu lazım. Amedspor şampiyonluğa oynuyor. Mahalleden tutup getiriyor, başkan bunu oynat diyorlar.”

‘Taraftar grupları maestrodur’

Taraftar gruplarının yaptıkları işin kıymetli olduğunu ve onlara büyük değer verdiğini ifade eden Elaldı, “Taraftar grupları maestrodur. Kenetlenmeden olmaz. Biz nasıl özeleştiri yaptıysak taraftarlarımızda özeleştiri yapacak ve birlikte yürüyeceğiz. Biz ayrıştıran bir güç olamaz. Tabii ki, eleştiri de olacak. Sürekli iç içeyiz, görüşüyoruz. Biz bu yolu vuruşa vuruşa gideceğiz. Bizim aramızda bir sorun dahi olsa bunu başkalarının kullanabileceği bir noktaya getirmemeliyiz “ dedi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz