Atanamadığı için Akkuyu Nükleer Santrali’nde çalışmaya başlayan 26 yaşındaki İngilizce Öğretmeni İlyas Bul, iş sahasında düşerek geçirdiği beyin kanamasından dolayı Mersin Şehir Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyordu. Bul, bugün sabah saatlerinde yaşam mücadelesine yenik düşerek yaşamını yitirdi.

Diyarbakır’da hasta ve sağlık çalışanları yemekten zehirlendi Diyarbakır’da hasta ve sağlık çalışanları yemekten zehirlendi

Bozan: Sorumlu iktidardır

Atanamadığı için çareyi başka alanlarda çalışmakta bulan İngilizce öğretmeni İlyas Bul’un, Akkuyu Nükleer Santrali’nde çalışırken düşerek beyin kanaması geçirmesini ‘kaza’ değil, AKP iktidarının gençlerin geleceği ile oynaması olarak yorumlayan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, şunları kaydetti: “Akkuyu, ilk günden beri skandalların santrali oldu. Birçok işçinin kölelik şartlarında çalıştırıldığı Akkuyu’da daha önümüzdeki günlerde tüm kamuoyuna yansıyan bir zehirlenme vakası yaşandı. Şimdi de atanamayan 26 yaşındaki bir İngilizce öğretmeni, Akkuyu iş sahasında düşerek beyin kanaması geçirdi. Adı İlyas Bul. Mersin Şehir Hastanesi’nde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Atanamadığı için çareyi Akkuyu’da çalışmakta bulmuş. Bu, ülkedeki gençlerin yaşadığı gerçekliğin resmidir. Gençler geleceksizleştirildi. Bakın atanamayan öğretmen diyoruz. Okulda öğrencilerle birlikte olması gereken bir öğretmenin, Akkuyu Santrali cehenneminde son bulan yaşam mücadelesini konuşuyoruz. Gencecik bir öğretmenin Akkuyu cehenneminde yaşamını yitirmesinin sorumlusu AKP iktidarıdır. Bu gencimizin ve geleceksizleştirilmiş daha milyonlarca gencimizin yaşadıklarının vebali AKP iktidarının boynunadır. Derhal skandallar ve acı olaylarla gündemden düşmeyen Akkuyu cehennemine el atılmalıdır.” (Kaynak: PİRHA)

Editör: Ali Abbas Yılmaz