SUR AJANS- Tekstil sektörünün bölgedeki kalbi olan Batman'da yapılacak bölgesel 1 Mayıs mitingi için Diyarbakır'da işçi, emekçi ve sendikacılar yola çıktı. 

Emek ve meslek örgütleri hakları için bugün Türkiye geneli alana çıkıyor. Bölgede ise bu yıl Van ile Batman’da bölge mitingi yapılacak.

Batman'daki kutlama 8 Mart Kadın Parkı’nda gerçekleştirilecek. Turgut Özal Kavşağı’nda saat 11.00’de bir araya gelecek olan kitle daha sonra kortej halinde miting alanına yürüyecek.

Batman’da en son 2015 yılında bölge mitingi düzenlenmişti. Yaklaşık 9 yıl aradan sonra Batman’da yeniden bölgesel olarak 1 Mayıs kutlanacak.

Sağlık emekçilerinin eylemi 12’nci haftada: İsrafın kaynağı değiliz Sağlık emekçilerinin eylemi 12’nci haftada: İsrafın kaynağı değiliz

Batman’da yapılacak olan 1 Mayıs kutlamalarına Diyarbakır, Şırnak, Urfa, Siirt, Adıyaman, Mardin, Muş, Bingöl ve Dersim’in de aralarında olduğu illerdeki sendika temsilcileri ile emekçiler katılacak.

Diyarbakır Emek ve Demokrasi Platformu, Batman'da gerçekleşecek 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için, sabah saatlerinde Koşuyolu Parkı’nda toplanarak araç konvoyu ile yola çıktı.

Editör: Haber Merkezi