İrfan Erdoğan/ Almanya

Bielefeld Belediyesi kültür dairesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve şehirde faaliyet gösteren yerli ve göçmen emekçi örgütlerinin de destek verdiği Kultur im Vogel viertel Nahosten(Kuşların Mahallesi'nde Ortadoğu şenliği) adıyla düzenlediği sokak kültür festivali bugün yine şehirde yaşayan yerli ve göçmen emekçilerin katılımıyla ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Akşam saat 17.00'de başlayan etkinlikte yapılan konuşmalarda birlikte yaşayan insanların ancak birlikte hareket ettiklerinde güçlü olacağının altı çizilerek bundan sonra da mutlaka el ele yan yana gelmeye devam edeceklerini dile getirdiler.

Konuşmalardan sonra sanatçılar Mikail Arslan ile Cemil Koçgiri sahne aldı. Her iki sanatçı birbirinden değerli Anadolu türküleriyle festivale katılanları coşturdu. Gecenin geç vakitlerine kadar her ulustan yüzlerce binlerce insan birbirleriyle doyasıya dans ederek gönüllerince eğlendiler.

Festivalde ayrıca açılan yiyecek, el sanatları sergileri ve bilgilendirme standları da katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken hiçbir güvenlik önlemin alınmadığı da dikkatlerden kaçmadı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz