SUR AJANS- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP hükümetinin tepki toplayan sokak hayvanlarını ‘uyutma’ adı altında katletme önerisine tepki gösterdi.

Diyarbakır kayyımın Peyas için imar planı mahkemeden döndü Diyarbakır kayyımın Peyas için imar planı mahkemeden döndü

Özel, “Esas tehlike şu çamaşır suyu enjekte edip öldürme gibi bir niyet var. Çamaşır suyu enjeksiyonu saatler süren çok acılı bir ölüm biçimi. Böyle bir caniliğe de sebebiyet vermemek lazım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, iktidar partisi AKP’nin, kamuoyunun geniş kesimlerinde tepkilere neden olan İngiliz modeli örnek alınarak uyutma adı altında sokak hayvanları hakkındaki yasal düzenlemeye tepki gösterdi.

Özel, “Bu öldürme işi daha maliyetli bir kere. Esas tehlike şu: Çamaşır suyu enjekte edip öldürme gibi bir niyet var. Çamaşır suyu enjeksiyonu saatler süren çok acılı bir ölüm biçimi. Böyle bir caniliğe de sebebiyet vermemek lazım” dedi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Özgür Özel, partililere ‘cumhurbaşkanı adaylığını konuşmayın’ talimatı verdiğini söyledi ve “Benim cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim bir niyetim yok” dedi.

‘Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim bir niyetim yok’

Özel, seçimlerin ardından partililere ‘cumhurbaşkanı adaylığı konuşmayacaksınız’ talimatı verdiğini doğruladı ve “Benim cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim bir niyetim yok. Benim bir niyetim var, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini birinci parti yapmak, bir CHP’liyi cumhurbaşkanı yapmak” dedi.

Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapamazsam o gece buraya çıkıp istifa edeceğim, siyaseti o gün bırakacağım” dedi.

Editör: Haber Merkezi