Sultanbeyli'de çocuğa sistematik istismar bulunan A.T.’ye, “Cebirle çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 40 yıl 6 ay, “Silahlı tehdit” suçundan da 4 yıl hapis cezası verildi.

Sultanbeyli'de 7 Mayıs 2022’de, torununa 5 yıl boyunca sistematik istismarda bulunduğu belirtilen A.T. hakkında açılan davanın duruşması Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada, tutuklu fail A.T. ile tarafların avukatları hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan A.T., istismarda bulunduğunu inkar ederken, Adli Tıp Kurumu’ndan (ATK) alınan rapora göre, istismarın fiziki ve tıbbi delilinin mevcut olduğu belirtildi.

TTB ve 81 barodan ortak açıklama: Yargı yetkisi kullanılarak gözdağı verilemez. TTB ve 81 barodan ortak açıklama: Yargı yetkisi kullanılarak gözdağı verilemez.

Savcı da failin cezalandırılmasını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, A.T. hakkında “Cebirle çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 40 yıl 6 ay, “Silahlı tehdit” suçundan da 4 yıl hapis cezası verdi.

İstismara uğrayan çocuğun avukatı Bilgin Ünsaç ise kararın ardından, “Çocuklar masumdur. Ona dokunan eller her daim cezasını bulacaktır. Bu dosyada da nihai olarak küçüğe dokunan eller yandı. Bizler var olduğumuz sürece de çocuklara değen eller cezasız kalmayacak” dedi.