DEM Parti’nin belediye eşbaşkan adayları birçok kentte binlerce kişi tarafından büyük bir coşkuyla karşılanırken, Diyarbakır’da da eşbaşkan adayları, yurttaşlarla birlikte araç konvoyu etkinliğinde bir araya geldi.

Dem Konvoy Amed

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Diyarbakır’da gerçekleştirdiği etkinlikle 96 merkezde göstereceği belediye eşbaşkanlar adaylarını tanıttı. Belediye eşbaşkan adayları seçim bölgesinde halkla birlikte kitlesel bir şekilde araç konvoyu ile kayyım yönetimlerinin irade gaspına karşı tepkilerini dile getiriyor.

Diyarbakır’da binlerce kişinin katıldığı karşılama etkinliklerinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Kentte saat 13:00’te Tılalo (Silvan yolunda) başlayan araç konvoyuna yoğun katılım sağlandı.

Uluslararası Hukukçulardan Diyarbakır Barosu'na ziyaret Uluslararası Hukukçulardan Diyarbakır Barosu'na ziyaret

Diyarbakır’daki araç konvoyu DEM Parti İl Binası önünde noktalanacak.

‘Araç konvoyumuza tüm halkımızı bekliyoruz’

DEM Parti Amed İl Örgütü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda araç konvoyu etkinliğine şu ifadelerle katılım çağrısı yapmıştı: “Toplumsal yıkıma neden olan kayyum zihniyetini sona erdirmek için gücümüze güç katalım. Yarın gerçekleştireceğimiz araç konvoyumuza tüm halkımızı bekliyoruz.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz