DEM Parti Eş Genel Başkanları’ndan Kobanê Davası heyetine çağrı DEM Parti Eş Genel Başkanları’ndan Kobanê Davası heyetine çağrı

SUR AJANS- Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanı Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının geri alıması üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılan kayyım girişimine tepkiler sürüyor.

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Van Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanı Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının Adalet Bakanlığı tarafından geri alınmasına ilişkin sosyal medyadan paylaşım yaptı.

Van Secimleri Soncu

‘Tarih bunu yazacak ve siz bu ülkenin alnındaki kara leke olarak silineceksiniz!’

Eren, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Her türlü baskı ve hile ile Kürt halkının iradesini yok sayan, kentlerini kayyım rejimi ile gasp ve talan eden AKP-MHP faşizmi Wan'da yediği Kürdistani tokatın şokuyla Abdullah Zeydan'ın mazbatasını vermemek için yeni bir hukuksuzluğa başvuruyor. 100 yıllık inkâr ve asimilasyona Kürtlerin tarihi cevabı Wan’dan verildi. Bundan hala ders çıkarmayanların yeri tarihin çöplüğü olacaktır. Kürt halkını ve iradesini görün, tanıyın, bilin! Birleşen, direnen ve yaşamayı mücadele eyleyen bir halkı hiçbir hile hukuksuzluk yenemez! Tarih bunu yazacak ve siz bu ülkenin alnındaki kara leke olarak silineceksiniz! Bu da bizim tüm halklarımıza sözümüzdür.”

Editör: Haber Merkezi