Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına dair başlatacakları kampanyaya dair partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’ın Hakkariye’ye yönelik açıklamalarını eleştiren Doğan, “31 Mart seçimleri sonrası ortaya çıkan iradeye saygı duyacağını söyleyen bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari’de halkın iradesini gasp etmeye karşı nasıl böyle bir söylem ve ifade ile seçilmiş birinin yerine atanmış bir memuru savunabilir” dedi.

Diyarbakır’daki yangında 924 hayvan telef oldu, 14 bin 900 dekar alan yandı Diyarbakır’daki yangında 924 hayvan telef oldu, 14 bin 900 dekar alan yandı

13 Haziran’da Hakkari’de bir miting ve 14 Haziran’da ise Mersin’de bir buluşma düzenleyeceklerini aktaran Doğan, şöyle devam etti:

“Uçakla gelebilen uçakla, otobüs ile gelebilen otobüs ile gelsin. Hakkari’de 13 Haziran saat 15:00’da yapacağımız mitinge herkesi davet ediyoruz.

Partimizin il ve ilçe örgütlerine ve Türkiye’de haksızlıktan yana olan herkese çağrımızdır. Bu ses gür çıkmadıkça, bu adaletsizlik bir çığ gibi büyüyerek herkesin hayatına sirayet ediyor.

14 Haziran’da ise Mersin Akdeniz Belediyesi önünde buluşacağız. Orda da bu adaletsizliğe karşı gür bir ses çıkarmak istiyoruz.”

Hakkari’ye kayyım ataması sonrası çoğunluğunu elinde bulunduran DEM Parti Belediye Meclis Üyelerinin yeni belediye eşbaşkanını seçmek için toplandığını ve bu toplantıda Viyan Tekçe’nin çoğunluğun oylarını alarak Hakkari Belediye Eşbaşkanı seçildiğini açıkladı.

Hükümete kanunda olması gerekenin kabul edilmesi için çağrıda bulunan Doğan şunları söyledi:

“Belediyeye sokulmuyorlar. Giremedikleri belediye salonuna, yapamadıkları toplantıyı yaptılar ve olması gerekeni Türkiye kamuoyununa gösterdiler. Viyan Tekçe Hakkari Belediye Eşbaşkanı seçildi. Yetkilileri bu iradeye saygı duymaya davet ediyoruz."

Editör: Haber Merkezi