Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Diyarbakır’da gerçekleştirdiği etkinlikle 96 merkezde göstereceği belediye eşbaşkanlar adaylarını tanıttı. Belediye eşbaşkan adayları seçim bölgesinde halkla birlikte kitlesel bir şekilde araç konvoyu ile kayyım yönetimlerinin irade gaspına karşı tepkilerini dile getiriyor.

Dem Diyarbakir Konvoy

DEM Parti’nin belediye eşbaşkan adayları birçok kentte binlerce kişi tarafından büyük bir coşkuyla karşılanırken, Diyarbakır’da da eşbaşkan adayları, yurttaşlarla birlikte araç konvoyu etkinliğinde bir araya geldi.

Oy ve Ötesi seçimde 50 bin gönüllüyle veri akışı hedefliyor Oy ve Ötesi seçimde 50 bin gönüllüyle veri akışı hedefliyor

Diyarbakır’da binlerce kişinin katıldığı karşılama etkinliklerinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Kentte saat 13:00’te Tılalo (Silvan yolunda) başlayan araç konvoyuna yoğun katılım sağlandı.  Diyarbakır’daki araç konvoyu DEM Parti İl Binası önünde son buldu.

DEM Parti Diyarbakır Eşbaşkanı Abbas Şahin, il binası önünde yurttaşlara seslendi. Şahin, “Bu yürüyüş özgürlük yürüyüşüdür. Bu yürüyüş kayyımları gönderme yürüyüşüdür. Bugünkü coşkunuz bunu gösterdi” dedi.

Dem Amed-1

DEM Partinin yerel seçimlerde Diyarbakır’da göstereceği eşbaşkan adaylar otobüsün üzerinden halkı selamladı. Ardından kitle coşkulu halaylarla etkinliği sonlandırdı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz