Geçtiğimiz hafta sonu 11’nci Olağan Genel Kurul seçimlerini yapan DİSK Dev Sağlık İş Sendikası, yönetimini belirledi. Yeni yönetimde mevcut DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, aynı zamanda Dev Sağlık İş Sendikası’nın da Genel Başkanlığı’nı yürütüyor. Seçimli Olağan Genel Kurulu Sonrası Dev Sağlık İş Sendikası’nda Ümit Umdu Genel Başkan Yardımcılığı’na ve Erdoğan Demir Genel Sekreterlik görevine getirildi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan'ın acı günü DEM Parti Eş Genel Başkanı Bakırhan'ın acı günü

Gazetemize açıklamalarda bulunan Dev Sağlık İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ümit Umdu, “Beni bu göreve layık gören ve beni bu yolda yalnız bırakmayan, destekleyen çi-emekçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Büyük bir sorumluluk aldığımızın farkındayız. Ancak bizler yine önceki yıllarda olduğu gibi aynı mücadelemizi sürdüreceğiz. Diyarbakır'dan bir isminin Genel Merkeze seçilmesi ve yardımcı olması bence gurur ve onur vericidir” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diyarbakır Bölge Şube Başkanlığımızla birlikte işçi-emekçi arkadaşlarımızın her zaman yanlarında olacağız. Mücadeleyi büyüteceğiz. Bizler sendikacılığa aidat eksenli bakmıyoruz. Bizler hak, hukuk ve emek mücadelesini ön planda tutuyoruz. Bunun örneğini de Genel Kurul’da yaptığımız tüzük değişikliği ile gösterdik.WhatsApp Image 2023-10-23 at 18.26.27 (1)

Emekçi arkadaşlarımıza çağırırım şudur; Gelin arkadaşlar iki sarı sendikanın zulmüne son verelim. Dev Sağlık İş Sendikası’nın çatısı altında birleşelim. Onurlu bir mücadele vererek arkadaşlarımızın, alın terini kurtaralım diyorum. Bir kez daha söylemek istiyorum. Bu görevi bana layık gören, arkadaşlarıma, yönetim kurulumuza ve Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum”

Editör: Arif Bulut