SUR AJANS- Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi muhtarlığı için aday olan kadın model Simurg Sarsılmaz, kadın yaklaşımının yerel yönetimlerde etkin olması için sahaya çıktı. 

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Muradiye Mahallesi muhtarlığı görevini yürüten tek kadın olan Dilek Demir, kentte kadınların yerel yönetimlerde yer almasına ön ayak olmuştu. Diyarbakır'da 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler yaklaşırken, yeni kadın muhtar adayları da sahaya inmeye başladı.

Kentte erkeklerin çoğunluğu oluşturduğu muhtar adayları arasına bu kez model bir kadın dahil oldu.

Kaynartepe Mahallesi muhtarlığı için aday olan kadın model Simurg Sarsılmaz aynı zamanda Diyarbakır Tekstilkent’de üretim yapan yerel firmaların da reklam yüzü.

Diyarbakır Büyükşehir’den ücretsiz otobüs tahsisine ilişkin açıklama Diyarbakır Büyükşehir’den ücretsiz otobüs tahsisine ilişkin açıklama

Simurg, Kaynartepe Mahallesi’nde kadınların yaşadığı zorlukların üstesinden gelecek iradeyi büyütmeyi ve kadın yaklaşımının yönetici kademelerde etkinliğini arttırmayı hedeflediğini belirtiyor.

Kaynartepe Mahallesi’ndeki 5 muhtar adayı içinde tek kadın olarak yarışa katıldığını ifade eden Sarsılmaz, kadın adayların sayısının kadınların yaşadıkları sorunların çözümüne katkı sağlayacağını belirtiyor.

Aynı zamanda bir Amedspor taraftarı olan Simurg, kulübün tüm maçlarını yakından takip ediyor.

Sarısılmaza dair gazetemiz Sur Ajans'a aktarılan bilgi ise şöyle:

(Kaynak: CEGA MEDYA)

Editör: Haber Merkezi