SUR AJANS- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kadın meclis üyeleri ve ilçe belediyelerinin kadın Eş Başkanları, Eş Başkan Serra Bucak başkanlığında toplandı. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasındaki toplantıya, ilçe belediyeleri Eş Başkanları ve kadın meclis üyeleri katıldı.

Diyarbakir Buyusehir Belediyesi Kadin Meclisi

Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı

Toplantıda konuşan Eş Başkan Serra Bucak, hep birlikte önemli bir seçim atmosferi geçirdiklerini belirterek, “Birçok platformda ifade ettik ama yine de tüm arkadaşların başta kadın arkadaşlar olmak üzere herkesin emeğine sağlık” dedi.

‘Kadın çalışmaları önceliğimiz’

Belediye hizmetleri ve çalışmalarının herkesi ilgilendirdiğini kaydeden Bucak, kuracakları kadın meclisinin beş yıl için belediyenin karma meclisini etkileyecek çalışmalar yapacağını ifade etti. Bucak, özellikle kadın boyutuyla başta Kadın Daire Başkanlığı, müdürlükler ve belediye bünyesinde kuracakları kadın meclisi ile ilçe belediyelerinin kadın birimlerinin ilgili müdürlükleriyle kolektif çalışacaklarını vurgulayarak, kadın örgütlülüğü ve kadın çalışmalarının öncelikleri olduğu belirtti

Editör: Haber Merkezi