SUR AJANS- Mardin Kapı Mezarlığı’ndaki anmaya Aydın’ın eşi Şürkan Aydın ve ailesi, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İl Eş Başkanları, kent milletvekilleri yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Anma sonrası Belediye Eşbaşkanlarımız Bucak ve Hatun, Aydın'ın aile bireyleriyle yakından ilgilenerek bir süre görüştü.

Bayramlasma Diyarbakir Esbakanlar

Bucak: Müslüman alemin bayramını kutluyorum

Mezarlık anması ardından Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları halkın Ramazan Bayramını kutlamak için kısa birer mesaj paylaştı. Müslüman aleminin bayramını kutlayan Eşbaşkan Bucak, şunları dile getirdi: “Ramazan Bayramının bu topraklarda, bölgemizde, Ortadoğu’da barışa, huzura, kardeşliğe, eşit ve özgür bir yaşama vesile olmasını diliyorum. Hepinize hayırlı Ramazanlar, bayramlar diliyorum.”

Hatun: Halkımızın bayramı kutlu olsun

Bayram mesajını Kürtçe veren Eşbaşkan Hatun da, mesajında şunları dile getirdi: “Mezarlık ziyareti ile Ramazan Bayramı kutlamasına başladık. Başta Vedat Aydın olmak üzere bu mücadele uğruna canını vermiş olanlar ve ailelerinin bayramını en içten kutlarım. Bayramın barış, huzur ve özgürlüğe vesile olmasını dilerim. Tüm halkımızın Bayramı kutlu olsun.”

Bayramlasmalar Diyarbakir

Suudi Arabistan ile Suriye ilişkilerinde yeni dönem Suudi Arabistan ile Suriye ilişkilerinde yeni dönem

Eşbaşkanlar anma programı sonrası halkla bayramlaştı.

Editör: Haber Merkezi