SUR AJANS- Diyarbakır'da DEM Parti, DBP ve TJA'nın öncülüğünde Kobani Davası'nda çıkan ceza kararlarına karşı "Özgürlük ve Adalet" başlığında halk buluşması düzenliyor.

Diyarbakir Dagkapi Protestolari Kobane

Dağkapı Meydanı'nda protesto amaçlı yapılan açıklamaya, DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve DEM Parti milletvekilleri Saliha Aydeniz, Sinan Çiftyürek, Diyarbakır Büyükşehir eşbaşkanları Serra Bucak, Doğan Hatun ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Açıklamanın yapılacağı alanın etrafı polis bariyerleri ile kapatıldı.

DEM Parti Kobane Davası’nda Selahattin Demirtaş ve Kürt siyasetçilere verilen ağır cezalara karşı Diyarbakır, Adana ve İstanbul’da demokrasi talebiyle buluşmalar gerçekleştiriyor.

Diyarbakır Dağkapı'da saat 16.00'da gerçekleştirilen buluşma, Adana’da Barbaros Mahallesi temsilcilik önünde saat 17.00'de, İstanbul Esenyurt Meydanı'nda ise saat 17.00'de gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Çiğdem Boz’un görevine son verildi Prof. Dr. Çiğdem Boz’un görevine son verildi

“Gezi'den Kobanî'ye Can Atalay'dan Kavala'ya tüm eşitsizliklere ve adaletsizliklere karşı ortak ses” şiarıyla düzenlenen buluşmalarda demokratik siyasetin önünün tıkanmasın tepki gösterilecek.

DEM Parti’nin Diyarbakır buluşmasının adresi olan Dağkapı Meydanı’nda bir araya kitle açıklama yapmak için toplandı.

Editör: Haber Merkezi