SUR AJANS/HABER MERKEZİ

Basra sıcaklıklarından etkilenen kentlerin başında olan ve hava sıcaklığının 40 dereceden düşmediği Diyarbakır’da dikkat çekici bir görüntü ortaya çıktı.

Yakını için Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden bir yurttaş karşılaştığı manzarayı cep telefonuyla kaydedip gazetemize gönderdi.

Görüntülerde Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde yatan bir hasta, yakınları tarafından kağıt dosya ile serinletildiği görülüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre Diyarbakır’da görevli Ö.K adında bir uzman çavuş, önceki gün saat 13.00 ile 14.00 arasında Hani ilçesinde bulunan bir üs bölgesinde geçirdiği kaza sonrası sol kol ile sol bacağı kırıldı.

Hani’den Diyarbakır Dicle Üniversitesi’ne sevk edilen Ö.K, yapılan ilk müdahalelerin ardından Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde tedavi edilmek üzere hasta servisine yatışı yapıldı.

Tedavi altına alınan uzman çavuşu ‘Basra sıcaklıklarından’ korumak için ise yakınları kağıt dosyalarla devreye girerek klimaların görevini üstlendi.

Kendi vantilatörünü aldılar

Basra sıcaklıklarına yenik düşen hasta yakınları kağıt havalandırma bıraktı ve çareyi bir pervane vantilatör almakta buldu.

Daha önce klimaların olmadığı ve olan klimalarında çalıştırılmadığına dair şikayetlerle zaman zaman gündeme gelen Dicle Üniversitesi’nde kaydedilen görüntüler, klima sorununu bir kez daha gözler önüne serdi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz