SUR AJANS- Elazığ’a bağlı Hazar Gölü kenarında bulunan “Hazar Gölü Sosyal Tesisi” Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile Gençlik ve Spor Bakanlığına devredildi.

25 yıllığına bedelsiz devir

Belediye Meclisinin almış olduğu kararda devir konusunda şu ifadelere yer verildi: ''Mülkiyeti Belediyemize ait Elazığ İli Maden İlçesi Gezin Beldesi 160 ada 2 numaralı parsel 19.121,69m² yüzölçümlü taşınmazın üzerinde bulunan “Hazar Gölü Sosyal Tesisleri” adlı tesisin Gençlik Kampı olarak kullanılması planlanmakta olduğu belirtilmiş olup, bahse konu taşınmazın; elektrik, su, doğalgaz, işletme v.b. tüm giderler Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olmak üzere 25 (yirmibeş) yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilmesine ilişkin teklifin kabulü...''

Diyarbakır kayyımının Hazar Gölü Tesisi ile ilgili devir konusunda CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Büüykşehir Belediyesi önünde tepki göstermişti. 

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren ise konuyu soru önergesi ile Meclis gündemine taşımıştı. 

Seçim öncesi yangından mal kaçırırcasına gündeme geritirilen ve kamuoyunda tepkilere konu olan devir işlemiyle ilgili belediye meclisinde alınan karar, kayyım zihniyetinin toplumsal yarardan ne kadar uzaklaştığının tipik bir örneği olarak  kayıtlara geçti.  

Editör: Haber Merkezi