SUR AJANS- Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Batman için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

23 Nisan Çocuk Bayramı: 552 çocuk anneleriyle cezaevinde 23 Nisan Çocuk Bayramı: 552 çocuk anneleriyle cezaevinde

Meteorolojiden yapılan uyarıda, Diyarbakır çevreleri, Mardin’in batısı, Batman’ın kuzey kesimleri ve Urfa’nın doğusu için kuvvetli sağanak yağışa karşı yurttaşlar tedbir almaya çağrıldı.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre; bölgemizde görülecek yağışların, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Diyarbakır çevreleri, Mardin’in batısında (Artuklu, Mazıdağı, Savur, Derik, Ömerli, Yeşilli, Kızıltepe), Batman’ın kuzey kesimlerinde (Merkez, Beşiri, Kozluk ve Sason) ve Şanlıurfa’nın doğusunda (Hilvan, Viranşehir, Siverek, Ceylanpınar) yerel kuvvetli olması bekleniyor. Genel olarak yağmur ve sağanak, zamanla sıcaklıkların düşmesiyle 1000 m üzeri rakımlı kesimli yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen kuvvetli yağışların sebep olabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve kar yağışı beklenen yerlerde tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Editör: Haber Merkezi