Dün yapılan seçimlerde teknik nedenlerle ertelenen Diyarbakır’ın Kayapınar, Bismil ve Silvan ilçelerinde oy kullanımı sabah saatlerinde başladı. Başlayan oy kullanımı sona erdi. Yüzlerce delegenin oy kullandığı ilçelerde sandığa katılımın yüksek olması dikkat çekti. Seçimde kazananın olup olmayacağı yapılacak oylamadan sonra belli olacak.

Kayapınar

Diyarbakır’da ASM çalışanları ‘vergide adalet’ istedi Diyarbakır’da ASM çalışanları ‘vergide adalet’ istedi

Kayapınar ilçesinde dün teknik nedenlerle ertelenen seçimler bugün ilçeye bağlı Ayaz Elgance'de yapıldı. 24 sandıkta oy kullanmak için 4 bin 500 delegenin oy kullanımı yağmur ve soğuk havaya rağmen sürdü. Yurttaşlar oy kullanımı için dışarıda beklerken ateş yakıp, etrafında sohbete durdu.

Aralarında yaşlı, sakat, görme ve duyma engellilerinde olduğu seçmenler tüm zorluklara rağmen sadık başına gelerek, irade beyanında bulundu.  Bağlar ilçesinde Adalet Nöbeti'ne giren annelerde oy kullananlar arasındaydı. Burada oy kullanan Nazime Boltan, verdikleri oyun başta tutsaklar olmak üzere özgürlüğe vesile olmasını istedi.

Oy kullanımı sona ererken, sayıma geçildi.

Silvan

Dün teknik nedenlerle ertelen Farqîn/Silvan ilçe seçimi de bugün yenilendi. Oy kullanma işlemine çok sayıda delegasyon katıldı. Delegasyonlar bugün Silvan’da Gold Park Düğün Salonu'nda başlayan seçimlerde 2 bin delege ile sandık başına gitti. 5'i kadın, 13 belediye eşbaşkanı adayı seçimi için oy kullanma işlemi sona erdi.

Bismil

Bismil ilçesinde de seçim yeniden start aldı. Zal Düğün Salonu’nda gerçekleşen seçimde Bismil Belediyesi eşbaşkanlığı için 4 kadın 10 erkek aday adayı için delegasyonlar oy kullandı. Delegeler seçim salonuna gelir gelmez demokrasi şöleni halayı çekti. Açılış konuşmasının ardından saat 14.30 sıralarında oy verme işlemi başladı. Ardından seçim için kurulan 8 sandıkta bin 900 delege oy vermeye başladı.  Oy verme işlemi önce engelli, yaşlı, hastalar başta olmak üzere başladı.

Oy verme işlemi sona ererken sandıkların tasnifine başladı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz