Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, "2025-2029 Stratejik Planı" kapsamında başlattığı çalışmalara devam ediyor. 17 ilçede halk, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşlarının dahiliyle startı verilen çalışmalar, belediyenin ana hizmet binası önünde devam edecek. Belediye, "Geleceğimizi Birlikte Planlıyoruz" şiarıyla yarın halk günleri düzenlenecek. Eşbaşkanlar, meclis üyeleri ve belediyenin yönetim kademeleri, burada halkı dinleyecek ve kararları halka danışacak.

Diyarbakır'da yeni bir 'daire başkanlığı' açılacak Diyarbakır'da yeni bir 'daire başkanlığı' açılacak

Bu kapsamda belediye hizmet binası önünde 6 ayrı stant açıldı. Eşbaşkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun, meclis üyeleri ve yönetim kadrosu sürece etkin olarak katılacak. Eşbaşkanlar halkı stantlara gelmeye, kentin geleceğinde söz hakkı kullanma çağrısı yaptı.   

Belediye önünde kurulacak stantlar, hafta boyunca açık kalacak ve halkla yüz yüze anketler yapılacak. 

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü, 2025-2029 Stratejik Plan kapsamında Sur, Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde kurulan stantlarda halkın taleplerini almıştı. Yine çalışma kapsamında muhtarlarla toplantılar yapılmıştı. İleriki günlerde Sivil Toplum Örgütleriyle (STÖ) de bir araya gelinerek kentin geleceği planlanacak.

Editör: Haber Merkezi