Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için göstereceği eşbaşkan adaylarını belirlemek için bugün halk oylaması gerçekleştirdi.

Dem Parti belediye eşbaşkan adaylarına gözaltı Dem Parti belediye eşbaşkan adaylarına gözaltı

Diyarbakır’ın tüm ilçelerinde binlerce delege oy vermek için sandık başına gitti. İlçe belediye eşbaşkan adayları yapılan oylama ile belli olurken, resmi sonuçlar ise yapılacak itirazlar sonrası netleşecek.

Daha önce Diyarbakır Büyükşehir için yapılan halk oylamasının birinci turu edilen itirazlar sonrası iptal edilip bugüne ertelenmişti. Bugün kurulan sandıklarda şuana kadar paylaşılan sonuçlara göre ikinci tura Garip Kandemir ile Doğan Hatun kaldı. Önceki iptal edilen önceki birinci turda ise Cebbar Leygara Doğan Hatun yerine ikinci tura kalmıştı.

Edinilen bilgilere göre de gecenin ilerleyen saatlerinde sonuçlar netleşmiş olacak ve DEM Parti bu kez de 23 Ocak 2023 tarihinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adaylarını belirlemek için tekrar sandık kuracak. Bu sandıktan çıkacak isim ise Diyarbakır Büyükşehir için aday gösterilecek.

Editör: Arif Bulut