Diyarbakır’da TFF 2’nci ligde olan takımlardan Diyarbekirspor’un başkanı taraftar desteği görmediklerini belirterek sivil toplum ile spor camiasına sitem etti. Başkanın sitemine de Diyarbekirspor taraftarı cevap verdi

Diyarbekirspor ile Amedspor Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig’de mücadele ediyor. Amedspor taraftar kitlesiyle bir çok dünya takımı ile süper lig takımını geride bıraktı. Ancak aynı durum kentin bir diğer takımı olan Diyarbekirspor için söz konusu değil.

2’nci Lig Beyaz Grup’ta liderin 19 puan gerisinde ve 7’nci sırada olan Diyarbekirspor, bir üst lige çıkmak için Play-Off’a kalma hedefiyle önündeki maçlara çıkyor.

Başkandan sitem: Biz bu şehrin takımı değil miyiz?

Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, önceki gün taraftar ile kent dinamiklerince yalnız bırakıldıklarını belirterek sitem etti.

“Bu kulüp yıllardır kimseden tek kuruş maddi destek almadan ayakta duruyor ve başarılı oluyor. Bu sezon kısıtlı imkanlarla Play-Off'u zorluyoruz. Tribünlerin boş kalması her şeyden önce bu kente yakışmıyor. Bu onurlu mücadeleyi yürüten teknik heyet ve futbolculara ayıp oluyor. Kendi şehrimizde üvey evlat muamelesi görüyoruz. Bu kadar emeğe yazık değil mi? Biz bu şehrin takımı değil miyiz? Diyarbakır halkından rica ediyoruz. Biz bugün varız yarın olmayız ama bu takma bu şehrin adını taşıyor. Lütfen bu takıma sahip çıkalım”

Taraftan 'Başkan'a yanıt: Yönünüzü değiştirin

Genç’in açıklamaları sonrası Diyarbekirspor taraftar gruplarından Kırmızı Cephe Taraftarlar Derneği sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. “Yönünüzü değiştirin istediğimiz yere varalım” ifadesinin yer aldığı açıklamada şöyle denildi:

“Kısıtlı imkanlarla başarılı bir grafik çizip Play-Off potasına yaklaşmakta olan takımımızın şehirden destek alamıyoruz sitemine ve yazdığı açıklamanın eksiğini ve sorunlarını kendilerine cevap vermek amacıyla burdan kendilerine söylüyoruz.

Şırnak’ta 6 gözaltı Şırnak’ta 6 gözaltı

Bu şehrin potansiyeli ve tutumu forma verdiğiniz, fotoğraflar çektiğiniz bürokrasileri kabul etmiyor, halkla beraber hareket ettiğiniz takdirde sizi bağrına basacaktır.

Taraftar istemek, ´İstiyorum´ demek değil, harekete geçmektir. Yönünüzü değiştirin istediğimiz yere varalım.”

Editör: Arif Bulut