SUR AJANS- Diyarbakır’ın merkez ayapınar ilçesi Gaziler Mahallesi’nde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) tarafından dün yapılan seçim sonuçlarını kutlama programı sonrasında 48 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) PM üyeleri Elif Turan ve Barış Ekinci, darp edildi.

Gözaltı sırasında darp edilen Turan ve Ekinci’nin vücutlarının çeşitli yerlerinde çürüme ve lezyonlar oluştu. Ekinci ve Turan darp raporu aldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde haklarında “polise mukavemetten” işlem yapılan Turan ve Ekinci ifadeleri ardından serbest bırakıldı. Gözaltına alınan aralarında sanatçı Kadir Çat’ın da olduğu 46 kişi ise hakkında ise “polise mukavemet” ve “örgüt propagandası” iddiasıyla işlem yapıldı. Gözaltına alınanlar ifade işlemleri ardından serbest bırakıldı.

Darp nedeniyle vücutlarında oluşan lezyon ve çürümelerin fotoğraflara yansıdığı Ekinci ve Turan ise kendilerini darp eden polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Hacı Bektaş Veli anma törenleri için 11 Alevi kurumu bir arada Hacı Bektaş Veli anma törenleri için 11 Alevi kurumu bir arada

Editör: Haber Merkezi