Gözaltındaki gazetecilere avukat kısıtlaması Gözaltındaki gazetecilere avukat kısıtlaması

Diyarbakır’da, Dicle Amed Kadın Platformu (DAKAP) ve Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA) öncülüğünde İstasyon Meydanı’nda miting gerçekleştirilecek. 8 Mart Cuma günü saat 11.00’de başlayacak mitingde, sanatçı Ayşenur Kolivar ve JIN MA sahne alacak.

‘Renklerimiz ve dilimizle 8 Mart’ta İstasyon Meydanı’nda olalım’

Miting Tertip Komitesi üyesi ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Sultan Yaray, 8 Mart’ın kadınlar açısından önemli bir gün olduğunu belirterek, “Startı 1 Mart’ta cezaevi önünde verip, özgürlük güvercinleri uçurmuştuk. 8 Mart’ta da alanda her şeyden önce barış için haykıracağız. Doğa talanına, asimilasyona ve yok saymaya karşı birlikte olacağız. Tek ses olup barışı haykıracağız. Tertip Komitesi olarak başvurumuzu yaptık. Kadınlar alana rahat gelebilirler. Buradan barış isteyen ve mücadele eden kadınlara sesleniyoruz; zılgıtlarımız, renklerimiz ve dilimizle 8 Mart’ta İstasyon Meydanı’nda olalım. Özgürlük halayına birlikte girelim. Gelin 8 Mart’ta tüm yok saymalara karşı sesimizi ‘Jin, jiyan, azadî’ diyerek yükseltelim” ifadelerini kullandı.

Sur Belediyesi Meclis üyesi Adayı Nagihan Aydın Aktaş ise, “Eşitlik, özgürlük ve adalet için bir arada olalım” diyerek İstasyon Meydanı’na çağırdı.

Editör: Haber Merkezi