SUR AJANS- Diyarbakır’da Adliye ile bağlantı kurup yargılanan sanıkları tahliye ettireceği, beraat kararı alacakları yönünde vaatlerle, haksız kazanç sağlama yoluna girdikleri belirlenen 20 kişi gözaltına alındı. Valilik açıklamasında gözaltına alınanlar arasında avukatların da olduğu belirtildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce; Diyarbakır Adliyesi ile bağlantı kurduklarını iddia ederek maddi çıkarlar karşılığında haklarında soruşturma açılan veya yargılanan şüpheli/sanıkları tahliye ettireceği, beraat kararı alacaklarını söyledikleri, bu suretle haksız kazanç ettikleri tespit edilen şahısların yakalanarak adalete teslim edilmesi maksadıyla yürütülen çalışmalar neticesinde;

İran’daki idama ait fotoğrafın hikayesi: Karar verdiğim noktaya ulaştım İran’daki idama ait fotoğrafın hikayesi: Karar verdiğim noktaya ulaştım

30 Nisan 2024 günü eş zamanlı icra edilen operasyonda Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Nitelikli Dolandırıcılık, Güveni Kötüyü Kullanma, Tehdit ve Kasten Yaralama suçlarını işleyen aralarında Avukatlarında bulunduğu (20) şüpheli yakalanmıştır.  

Yakalanan şüpheli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda (20) adet cep telefonu ve (2) adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar adli işlemleri tamamlanmak üzere Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiştir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilecektir.”

Editör: Haber Merkezi