Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Şehir Tiyatroları’nın “Sen Vatan Ben Gurbet” oyununu izleyicilerle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakırlıları kültür ve sanat alanında birbirinden farklı etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Şubat ayı takviminde yer verdiği Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “Sen Vatan Ben Gurbet” oyununu Diyarbakırlı sanatseverlerin beğenisine sundu.

Almanya’da yaşayan bir gurbetçinin başına gelenler, eşinden ayrılması ile gurbette kalma ve dönme çabaları içerisindeki karmaşayı anlatan oyun Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelendi.

İki perdeden oluşan ve izleyicilere duygusal anlar yaşatan gösterimin ardından izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.

Sen Vatan Ben Gurbet

Sen Vatan Ben Gurbet oyunu sahnelendi

“DBŞT’nin etkinliklerini hayranlıkla izliyoruz”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hasan Ocakoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin tiyatro alanındaki etkinliklerini hayranlıkla izlediklerini söyledi.

Ocakoğlu, şöyle konuştu: “Buraya gelmekten, Diyarbakır seyircisi ile birlikte olmaktan aynı ortamı teneffüs etmekten inanılmaz derecede mutluyuz, gururluyuz. Diyarbakır'a daha önce de gelmiştik. Diyarbakır seyircisiyle birlikte olmaktan inanılmaz derecede mutluyuz. Çünkü her zaman her oyunumuzda bizlere ilgileri alakaları, oyun içinde bizleri motive etmeleri, gerçekten muhteşem bir seyirci. Bundan sonra da sık sık bu güzel seyirciyle bir araya gelmek istiyoruz.”

Sen Vatan Ben Gurbet

Sen Vatan Ben Gurbet oyunu izleyici ile buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları kurslarında tiyatro ve oyunculuk eğitimi gören Melike Kamer, kendini geliştirmek için Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.

Kamer, Büyükşehir Belediyesi’nin başka illerde yürütülen kültürel çalışmaları görmelerine imkan sağladığını, bunun kendilerini geliştirmeleri açısından önemli olduğunu vurguladı.

Oyunu izlemeye gelen Ebru Akdemir ise Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklere katılmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Akdemir, oyunu çok beğendiğini belirterek, izleme imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

SUR AJANS