(SUR AJANS) Ülke genelinde yurttaşlar yarın yerel yönetimleri seçmek için sandık başına gidecek. Uzun bir süredir propaganda çalışmalarını sürdüren siyasi partiler ise YSK’nin yasakları nedeniyle bugün saat 17:00’da çalışmalarını sonlandırmak zorunda.

DEM Parti en güçlü illerden biri olan Diyarbakır’da 2 ayı aşkın süredir başlattığı seçim çalışmalarını bugün gerçekleştirdiği araçlı şehir konvoyu ile finalini yaptı. DEN Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları ile merkez ilçe belediye eşbaşkan adaylarının katılımıyla yapılan programa yurttaşlardan yoğun ilgi gördü.

Gülen çocuk: Haklı olduğumu biliyordum Gülen çocuk: Haklı olduğumu biliyordum

Gözeli’de başlayan konvoy, 20 kilometreyi aşkın şehir turu attıktan sonra DEM Parti’nin Diyarbakır İl Binası önüne geldi.

DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Doğan Hatun ile Serra Bucak, DEM Parti İl Binası önünde konvoya katılan yurttaşlara seslendi.

Seçim çalışmaları kapsamın son konuşmalarını yapan eşbaşkan adayları, halkı sandıklara sahip çıkmaya çağırdı ve çalışmalarda emeği geçen tabanına teşekkür etti.

Yarın için ‘Zaferle çıkacağız’ diyen eşbaşkanlar, tabanına ‘güçlü bir katılım’ çağrısıyla iktidar tarafından atılan taşımalı seçmen hamlesinin boşa çıkarılması gerektiğine dikkat çekti.

Editör: Haber Merkezi