Ankara'daki bombalı eyleme dair yaptığı değerlendirmeler gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Arslan'ın "örgüt propagandası yapmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" iddialarıyla gözaltına alındığının duyurmuştu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Arslan'ın Ankara'daki saldırının ardından kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV ve Arslan hakkında inceleme başlatmış, Halk TV İmtiyaz Sahibi Cafer Mahiroğlu da Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programının yayından kaldırıldığını açıklamıştı.

Arslan ne demişti?

Arslan 2 ekimde "Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız Her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri'de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani..." demişti.

Diyarbakır KESK’ten 'halk bütçesi' mitingi hazırlığı Diyarbakır KESK’ten 'halk bütçesi' mitingi hazırlığı