Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı

SUR AJANS- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında “Türk Bayrağı” yer almadığı üzerine öne sürülen iddialara ilişkin soruşturma yapmak için İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen Mülkiye müfettişleri Diyarbakır’a geldi.

Diyarbakir Buyuksehir Meclisi Toplanti Salonu

Müfettişlerin Diyarbakır Büyükşehir Belediye’sinde söz konusu iddialarla ilgili inceleme yapması bekleniyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 19 Nisan’da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında "İstiklal Marşı’nın okutulmadığına", Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ise "Türk bayrağının kaldırıldığına" ilişkin iddialarla ilgili Mülkiye Müfettişlerimiz görevlendirilmiştir.”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Doğan Hatun ve Serra Bucak’ın ise belediyeye ilk girdikleri görüntülerde Türk Bayrağı’nın yerinde olmadığı basına yansımıştı.

Diyarbakır Büyükşehir: Büyük bir kurgu ve manipülasyonla yanıltıcı bilgi yayıldığının bilinmesini isteriz

DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de söz konusu iddialarla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: ''Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Nisan Çarşamba günü başlayan ve 19 Nisan Cuma günü biten ilk meclis toplantısında Türk bayrağının kaldırıldığına dair kimi yayın organından servis edilen haberlerin aslı astarı bulunmadığını kamuoyuyla paylaşmak zorunda kaldığımızı üzülerek belirtmek isteriz. Büyük bir kurgu ve manipülasyonla yanıltıcı bilgi yayıldığının bilinmesini isteriz. Meclis toplantımızda İstiklal Marşı okunduğu gibi bayrak da olması gereken yerde bulunduruldu.''

Editör: Haber Merkezi