İstanbul ve Ankara’da gazetecilere gözaltı İstanbul ve Ankara’da gazetecilere gözaltı

Haber-İrfan Tuncçelik

Yenişehir Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala, 15 Şubat'ta "gıda alımı" ihalesi düzenledi. Bu ihale toplamda 64 milyon 281 bin TL'ye mal oldu. Söz konusu ihaleyi kazanan firma, daha önce AKP'den Diyarbakır Milletvekili aday adayı olan Abdülkadir Akboz'un şirketi GNT İnşaat Proje Tedarik LTD oldu.

Ayrıca, 16 Ocak'ta düzenlenen '11 Kalem Gıda Mal Alımı' ihalesi de 15 milyon 428 bin TL ile aynı şirkete verildi. Ancak, ihalelere dair detaylı bilgiler Elektronik Kamu Alımları Platformu'nda (EKAP) yayınlanmadı.

Abdulkadir Boz

GNT İnşaat şirketi, aynı zamanda kayyım belediyesinden 14 Şubat 2023 tarihinde 22 milyon 424 bin TL'lik 'Belediye Şantiye Alanı Yapım İşi' ihalesini de kazandı.

Daha önce de 16 Ekim'de belediyenin sosyal marketleri için düzenlenen "11 kalem gıda alımı" ihalesinde toplam 10 milyon TL maliyet hesabı yapıldı. Bu ihaleyi ise Y.A. ve R.D.'ye ait şirketler kazandı. Sözleşmenin bedeli 7 milyon 679 bin TL olarak bildirilirken, ihalenin yayınlanan dökümüne göre, ayçiçek yağı, toz şeker, baldo pirinç, bulgur, kuru fasulye, buğday unu, domates salçası, zeytin, makarna, mercimek ve tuz alımı yapıldı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz