SUR AJANS- Diyarbakır Büyükşehir Belediye eski Eş Başkanı ve DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Kürt siyasetçi Gültan Kışanak, seçimlerde Büyükşehir Belediye Eş Başkanı seçtikleri Abdullah Zeydan'a kurulan “siyasi pusu” ile mazbata verilmemesi üzerine büyük bir direniş ortaya koyarak bu adımdan geri dönülmesini sağlayan Van halkını kutladı.

Yeşil Gelecek Endeksi'nde Türkiye  63'üncü oldu Yeşil Gelecek Endeksi'nde Türkiye  63'üncü oldu

'Yürüttüğünüz mücadele tarihe mal oldu'

Kışanak, DEM Parti’nin X sanal medya hesabından paylaşılan mesajında şunları kaydetti:

“Değerli Van halkı;

Yürüttüğünüz mücadele tarihe mal oldu. Tarih yazdınız. Halklarımızın demokrasiye, barışa ve özgürlüklere dair umudunu büyüttünüz. Halkın iradesinin karşısında hiçbir kumpasın tutmayacağını gösterdiniz. Bize bu güzel duyguları yaşattığınız için sizi canı gönülden tebrik ediyor ve kutluyorum. Tüm Türkiye Van halkının onurlu direnişi karşısında  demokrasiye, hukuka, adalete ve halk iradesine sahip çıkmanın önemini bir kez daha görmüş oldu. Demokrasiden yanı olanları Van halkıyla gösterdiği dayanışma, geleceğe dair daha güzel hayaller kurmamıza vesile oldu.

Bu onurlu direnişin saflarına yer alan 7'den 70'e tüm Van halkını selamlıyor, kayyım siyasetine son noktayı koyduğunuz için sizleri bir kez daha kutluyorum."

Editör: Haber Merkezi