Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meclis Danışma Kurulu’nun kurulmasını talep ettiğini ve Kurtulmuş’un bu bağlamda bir çağrı yapacağını açıkladı.  

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay'ın Can Atalay hakkında “ihlal” kararı veren Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile telefonda görüştüğünü belirtti. Konuya dair sanal medya hesabından paylaşım yapan Özel, Kurtulmuş'tan Meclis Danışma Kurulu'nu olağanüstü toplamasını talep ettiğini aktardı.

DEM Parti yöneticisinin aracı tarandı DEM Parti yöneticisinin aracı tarandı

Özel, paylaşımında şu bilgileri verdi: "Sayın Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'la telefonla görüştüm ve kendisinden içinde bulunduğumuz yargı krizi ve darbe girişimiyle ilgili Meclis Danışma Kurulu'nu olağanüstü toplamasını talep ettim. Kendisi ağırlamakta olduğu Filistin Heyeti'yle planlı programlarının ardından, gün içerisinde bu yönde bir çağrı yapacağını belirtti. Kendisinin başkanlığında yapılacak Danışma Kurulu toplantısına partimiz adına bizzat katılacağım." (Kaynak: MA)